Filtracja - seria High Efficiency: modele z wymiennym elektrostatycznym workiem na zanieczyszczenia

Ta seria oferuje szeroki wybór odkurzaczy wyposażonych w wymienne worki na zanieczyszczenia. Odkurzacze te są wybierane ze względu na łatwośc w obsłudze oraz dlatego, że użytkownik nie ma kontaktu z kurzem i alergenami nawet podczas opróżniania zbiornika na zanieczyszczenia.

Tak działa ten system filtracji:

  • Wykonany z elektrostatycznego materiału worek na zanieczyszczenia zatrzymuje kurz w środku, a dzięki właściwościom materiału, z którego jest wykonany zapewnia stałą moc ssącą bez względu na ilość zanieczyszczeń w worku.
  • Filtr Cyclofiltre, oferowany ze specjalną powłoką antybakteryjną zapewnia dodatkową filtrację i ochronę turbiny.
 

Filtracja - seria Hybrydowa: modele z filtracją hybrydową.

Ta seria oferuje szeroki wybór odkurzaczy z filtracją hybrydową. Jednostki te mogą być używane z workiem na zanieczyszczenia lub tylko z filtrem stałym, ograniczając tym samym kosty eksploatacji. Są one wybierane ze względu na możliwośc różnorodnego zastosowania. Podczas uzytkowania z podwójną filtracją możliwe jest wyprowadzenie układu wydechowego do wewnątrz domu, co ma znaczenie np. w domach budowanych w technologii pasywnej.

Tak działa ten system filtracji:

  • Używanie z workiem: elektrostatyczna torba na zanieczyszczenia pełni funkcję filtra, a dzięki specjalnemu materiałowi z którego jest wykonana zapewnia stałą siłę ssącą bez względu na ilośc zanieczyszczeń znajdujących w środku.
  • Używanie bez worka: filtracja zapewniona jest przez samoczyszczący filtr opadający, który wyłapuje nawet mikroskopijne zanieczyszczenia.
 

Filtracja - seria Pure Cyclonic: modele z pełną filtracją cykloniczną.

 

Ta seria oferuje wybór odkurzaczy z pełną filtracją cykloniczną. Jednostki te nie posiadają filtrów mechanicznych służących do separacji zanieczyszczeń przez co są popularnym wyborem ze względu na ograniczenie kosztów eksploatacji. Pełna filtracja cykloniczna wymaga wyprowadzenia układu wydechowego na zewnątrz budynku.

Tak działa ten system filtracji:

    • Strumień powietrza wpadającego do komory cyklonicznej dzięki specjalnej konstrukcji wprowadzane jest w ruch wirowy i rozpędzany w dół. Na stożku cyklonicznym następuje zmniejszenie promienia wirującego powietrza powodując tym samym wzrost siły odśrodkowej. Centralnie nad zbiornikiem na zanieczyszczenia następuje turbulentna zmiana przepływu powietrza z wirującego w dół na pionowy w górę, w kierunku turbiny ssącej. Pod wpływem działającej siły odśrodkowej i siły bezwładności zanieczyszczenia są wytrącane i opadają do zbiornika. Skuteczność tej metody ocenia się na 98,5%.

 

 

 

 

 

Filtracja pyłu węglowego

NASZ OPATENTOWANY SYSTEM FILTRACJI PYŁU WĘGLOWEGO ZAPEWNI LEPSZĄ JAKOŚC POWIETRZA, KTÓRYM ODDYCHASZ.

Stosowany w wielu modelach odkurzaczy Cyclo Vac nasz ekskluzywny i innowacyjny system filtracji pyłu weglowego powstającego podczas pracy silnika, który w przypadku jego braku osadza się powierzchniach wkoło odkurzacza, oraz zanieczyszcza powietrze.

Nieważne, czy wybierzesz odkurzacz z serii HX lub H z filtrem pyłu węglowego, będziesz cieszył się czystszym otoczeniem i powietrzem, którym oddychasz!

 

Powłoka antybakteryjna dla filtrów i worków w odkurzaczach centralnych

Czyste powietrze jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Świadomi negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na organizm Cyclo Vac opracował podwójną filtrację wliczając nasz sławny Cyclofiltre, który posiada powłokę antybakteryjną.
To zastosowanie połączone z naszym podwójnym systemem filtracji eliminuje szkodliwe mikroorganizmy i pomaga stworzyć zdrowsze otoczenie i czystsze powietrze w Twoim domu.

 

Elektrostatyczny worek filtrujący

Tradycyjny worek papierowy stosowany w większości popularnych odkurzaczy centralnych jest już przestarzały. Trzy warstwy porowatego materiału o odpowiedniej przepuszczalności powodują, że worki w odkurzaczach Cyclo Vac zapewniają maksymalną wydajnośc, wytrzymałość i perfekcyjną filtrację.
W odróżnieniu od tradycyjnych papierowych worków, nasze elektrostatyczne worki zapewniają niespotykaną cyrkulację powietrza i wyłapują aż do 99.4% alergenów. Moc ssąca i przepływ powietrza nie zmniejsza się wraz z zapewnianiem worka, możesz więc być pewien stałej, maksymalnej siły ssącej za każdym razem.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ZAMKNIJ