Filtracja workowa

Odkurzacz centralny Filtracja Workowa

Skuteczny

Filtr workowy gwarantuje doskonałą skuteczność. Okrągły wielowarstwowy filtr Cyclofiltre z powłoką antybakteryjną zapewni ochronę silnika i zapobiegnie rozwojowi bakterii.

Mocny

Siła ssąca i maksymalna moc, niezależnie od ilości zanieczyszczeń w worku elektrostatycznym.

Higieniczny

Podczas użytkowania brak kontaktu z zanieczyszczeniami. W celu ich usunięcia wystarczy po prostu zastąpić stary worek nowym. Te modele są rekomendowane dla osób z alergiami na kurz.

Ta seria oferuje szeroki wybór odkurzaczy wyposażonych w wymienne worki na zanieczyszczenia. Odkurzacze te są wybierane ze względu na łatwość w obsłudze oraz dlatego, że użytkownik nie ma kontaktu z kurzem i alergenami nawet podczas opróżniania zbiornika na zanieczyszczenia.

Jak działa ten system filtracji?

  • Wykonany z elektrostatycznego materiału worek na zanieczyszczenia zatrzymuje kurz w środku. Dzięki właściwościom materiału, z którego jest wykonany zapewnia stałą moc ssącą bez względu na ilość zanieczyszczeń w worku.
  • Filtr Cyclofiltre ze specjalną powłoką antybakteryjną zapewnia dodatkową filtrację i ochronę turbiny.

Filtracja hybrydowa

HX715 HYBRID

Wygodny

Możesz używać odkurzacz z dodatkowym workiem lub bez. Wybór należy do Ciebie!

Skuteczny

Dodatkowy worek zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia i zapewnia stałą siłę ssącą. Możesz też z niego zrezygnować, wówczas skuteczną filtrację zapewni odwrócony filtr samoczyszczący pokryty powłoką antybakteryjną.

Mocny

Nie ma znaczenia czy używasz dodatkowych worków czy nie. Twój odkurzacz zawsze zapewni maksymalną i stałą w czasie siłę ssącą niezależnie od ilości zassanych zanieczyszczeń.

Ta seria oferuje szeroki wybór odkurzaczy z filtracją hybrydową. Jednostki te mogą być używane z workiem na zanieczyszczenia lub tylko z filtrem stałym, ograniczając tym samym koszty eksploatacji. Są one wybierane ze względu na możliwość różnorodnego zastosowania. Podczas użytkowania z podwójną filtracją możliwe jest wyprowadzenie układu wydechowego do wewnątrz domu. Ma to znaczenie w domach budowanych w technologii pasywnej.

Jak działa ten system filtracji?

  • Używanie z workiem: elektrostatyczna torba na zanieczyszczenia pełni funkcję filtra, a dzięki specjalnemu materiałowi z którego jest wykonana zapewnia stałą siłę ssącą bez względu na ilość zanieczyszczeń znajdujących w środku.
  • Używanie bez worka: filtracja zapewniona jest przez samoczyszczący filtr opadający, który wyłapuje nawet mikroskopijne zanieczyszczenia.

Pełna filtracja cykloniczna

Odkurzacz centralny Filtracja Cykloniczna

Mocny

Stała i niezmienna w czasie siła ssąca, niezależnie od ilości zassanych zanieczyszczeń.

Ekonomiczny

Brak dodatkowych kosztów związanych z wymianą filtrów, a jedyną rzeczą jaką należy wyrzucać to zanieczyszczenia.

Skuteczny

Skuteczna separacja zanieczyszczeń z wirującego powietrza bez żadnych dodatkowych filtrów i worków na zanieczyszczenia.

Ta seria oferuje wybór odkurzaczy z pełną filtracją cykloniczną. Jednostki te nie posiadają filtrów mechanicznych służących do separacji zanieczyszczeń przez co są popularnym wyborem ze względu na ograniczenie kosztów eksploatacji. Pełna filtracja cykloniczna wymaga wyprowadzenia układu wydechowego na zewnątrz budynku.

Jak działa ten system filtracji?

  • Strumień powietrza wpadającego do komory cyklonicznej dzięki specjalnej konstrukcji wprowadzane jest w ruch wirowy i rozpędzany w dół. Na stożku cyklonicznym następuje zmniejszenie promienia wirującego powietrza powodując tym samym wzrost siły odśrodkowej. Centralnie nad zbiornikiem na zanieczyszczenia następuje turbulentna zmiana przepływu powietrza. Powietrze zmienia kierunek z wirującego w dół na pionowy w górę, w kierunku turbiny ssącej. Pod wpływem działającej siły odśrodkowej i siły bezwładności zanieczyszczenia są wytrącane i opadają do zbiornika. Skuteczność tej metody ocenia się na 98,5%.

Filtracja pyłu węglowego

Stosowany w wielu modelach odkurzaczy CycloVac nasz ekskluzywny i innowacyjny system filtracji pyłu węglowego powstającego podczas pracy silnika, który w przypadku jego braku osadza się na powierzchniach wkoło odkurzacza oraz zanieczyszcza powietrze. Wybierz odkurzacz centralny z filtrem pyłu węglowego i ciesz się czystym otoczeniem oraz powietrzem, którym oddychasz!

Elektrostatyczny worek filtrujący

Tradycyjny worek papierowy stosowany w większości popularnych odkurzaczy centralnych jest już przestarzały. Trzy warstwy materiału o odpowiedniej przepuszczalności powodują, że worki w odkurzaczach CycloVac zapewniają maksymalną wydajność, wytrzymałość i perfekcyjną filtrację.
W odróżnieniu od tradycyjnych papierowych worków, nasze elektrostatyczne worki zapewniają niespotykaną cyrkulację powietrza i wyłapują aż do 99.4% alergenów. Moc ssąca i przepływ powietrza nie zmniejsza się wraz z zapewnianiem worka, możesz więc być pewien stałej, maksymalnej siły ssącej za każdym razem.

Powłoka antybakteryjna dla filtrów i worków w odkurzaczach centralnych

Czyste powietrze jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Świadomi negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na organizm CycloVac opracował podwójną filtrację wliczając nasz sławny Cyclofiltre, który posiada powłokę antybakteryjną.
Eliminuje on szkodliwe mikroorganizmy i pomaga stworzyć zdrowsze otoczenie i czystsze powietrze w Twoim domu.